امروز: یکشنبه - ۳۱ تیر - ۱۴۰۳
آخرین اخبار
روابط عمومی بخشداری دلوار

پیام عبدالرضا عالی پور بخشدار دلوار به مناسبت سالروز شهادت شهید رئیسعلی دلواری

عبدالرضا عالی‌پور بخشدار دلوار: شهید رئیسعلی دلواری نماد غیرت، رشادت و استعمار ستیزی است.
اشتراک گذاری
12 شهریور 1401
کد مطلب : 935

عبدالرضا عالی پور طی پیامی ۱۲ شهریور ماه سالروز شهادت سردار مقاومت جنوب شهید رئیسعلی دلواری و نیز روز مبارزه با استعمار پیر انگلیس را گرامی داشت.

به نام خدا
۱۲ شهریور ماه در تقویم ملی ایران مزین به نام کسی است که نماد غیرت، مردانگی،  استقامت و شجاعت است. مردی از دیار دلیرمردان تنگستان که با داشتن بصیرت و معرفت دینی، عرق ملی، میهن پرستی و بدون حمایت و پشتوانه دولت مرکزی، با حکم جهاد از مراجع تقلید زمان خویش،  علم دفاع از سر زمین مادری خود را در مقابل استعمار پیر و متجاوز انگلیس بر می دارد و آنچنان در این مسیر استوار و محکم به پیش می رود که با فدا کردن جان خویش، اجازه نمی دهد، این خاک‌مقدس جولانگاه و مورد تاخت و تاز اجنبی ها گردد.

شهید رئیسعلی دلواری فریادگری مسلمان و پیرو ولی فقیه زمان خود و وطن پرستی با ایمان بود که با قیام خود در مقابل متجاوزین به خاک وطن درس عبرتی را در صحنه تاریخ این مرز و بوم ترسیم کرد که اکنون بیش از گذشت یک قرن نه تنها یاد او همیشه در قلبهای مملو از عشق به وطن ماندگار است بلکه نام او لرزه بر اندام کسانی می اندازد که بخواهند خیال خام تجاوز به سرزمینی را در اندیشه بپرورانند که از نسل این شیرمرد تنگستانی مجاهدانی چون شهید عاشوری ها ، شهید مهدوی ها، شهید ابراهیمی ها و شهید احمدی جوان ها هنوز وجود دارند و ادامه دهنده مسیر مبارزه و قیام و دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و هستند.

بی شک قیام مردم تنگستان به فرماندهی شهید رئیسعلی دلواری،  برگ زرینی از دفتر همیشه مقاوم و استعمار ستیز ایران عزیز ماست که نشان میدهد هر جا دشمنان اسلام و انقلاب و ایران قصد تجاوز به این خاک پرگهر را داشته اند نسلی از مقاومت و ایثار و جوانمردی ، پای کار این مملکت ایستاده اند و خواهند ایستاد.

اینجانب به عنوان خادم ملت در سمت بخشدار دلوار و نیز دبیر ستاد برگزاری کنگره شهید رئیسعلی دلواری  ضمن گرامیداشت هفته رشادت و استعمار ستیزی سالروز شهادت این بزرگ مرد تاریخ که روز مبارزه با استعمار انگلیس هم نامگذاری شده است را گرامی داشته و آرزو می نمایم که خداوند به همه ما توفیق دهد که به عنوان سربازان وطن و بسیجیان مقام معظم رهبری(مدظله العالی ) بتوانیم ادامه دهنده مسیر این شهید والامقام و همرزمانش و دیگر شهدای عزیز ایران اسلامی باشیم.

عبدالرضا عالی‌پور

بخشدار دلوار و دبیر کنگره شهید  رئیسعلی دلواری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *