امروز: یکشنبه - ۲۴ تیر - ۱۴۰۳
آخرین اخبار

پیام تبریک بخشدار دلوار به مناسبت روز موزه

عبدالرضا عالی‌پوربخشدار دلوار: *موزه و منزل شهید رئیسعلی دلواری در قلب تاریخ حماسی و ماندگار ایران اسلامی جای دارد* به گزارش روابط عمومی بخشداری دلوار، عبدالرضا عالی‌پور به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی موزه و هفته میراث‌فرهنگی پیام تبریکی را صادر کرد. در متن این پیام آمده است؛ به نام خدا ٢٨اردیبهشت‌ماه روز جهانی موزه […]

اشتراک گذاری
28 اردیبهشت 1402
کد مطلب : 2555
عبدالرضا عالی‌پوربخشدار دلوار: *موزه و منزل شهید رئیسعلی دلواری در قلب تاریخ حماسی و ماندگار ایران اسلامی جای دارد*

به گزارش روابط عمومی بخشداری دلوار، عبدالرضا عالی‌پور به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی موزه و هفته میراث‌فرهنگی پیام تبریکی را صادر کرد.

در متن این پیام آمده است؛

به نام خدا
٢٨اردیبهشت‌ماه روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث‌فرهنگی است.
میراث فرهنگی به عنوان سرمایه ملی است که حفظ آن ، وظیفه همگانی  و همیشگی برای همه آحاد مردم است چرا که پیشینه تاریخی و فرهنگی هر جامعه ای نشات گرفته از میراث گرانبهایی است که گذشتگان برای ما به یادگار گذاشته اند .
نامگذاری این روز  بهانه‌ای است برای پاسداشت علم، اندیشه، هنر و تمدن پیشینیان این سرزمین و میراث گرانبهایی که از قلب تاریخ به جای مانده و بیانگر هویت، عظمت و شکوه هر کشوری است.
میراث فرهنگی ایران اسلامی و به تبع آن موزه‌ها و میراث فرهنگی استان بوشهر به ویژه شهرستان تنگستان و علی الخصوص بخش دلوار که در قلب  تاریخ حماسی ماندگار خود *“ موزه و منزل شهید رئیسعلی دلواری ”* را جای داده است ؛ گنجینه‌های گرانبهایی هستند که غرور ملی کشورمان را برای همه عصرها به نمایش می گذارند .
اینجانب فرا رسیدن روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی را به تمامی فعالان، دوستداران ، حافظان ، مدیران ، مسئولین و دست اندرکاران این عرصه علی الخصوص متولیان تنها موزه مقاومت مردم جنوب به ویژه کسانی که در همین ایام کار بزرگ *مرمت و بازسازی مقبره شهید رئیسعلی دلوار در وادی السلام نجف* را به اتمام رساندند و همه کسانی که همواره در راه پیشرفت‌ و اعتلای فرهنگی و حفظ و احیاء مواریث‌فرهنگی و سرمایه‌های تاریخی این کشور گام بر می دارند تبریک می گویم و عزت، عظمت، شکوه و سربلندی روزافزون ایران اسلامی را از درگاه ایزد منان آرزو می نمایم .
عبدالرضا عالی پور
بخشدار دلوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *