امروز: یکشنبه - ۳۱ تیر - ۱۴۰۳
آخرین اخبار

پیام تبریک بخشدار دلوار بمناسبت روز جهانی گمرک

عبدالرضا عالی‌پور بخشدار دلوار: *مردم ساحل نشین خود و  گمرک را  عضو یک خانواده می پندارند که منافع و معیشت و اقتصاد آنها باهم پیوند ناگسستنی و همیشگی دارد.* به گزارش روابط عمومی بخشداری دلوار عبدالرضا عالی پور طی پیامی روز جهانی گمرک را به همه مدیران ، کارکنان گمرک و تلاشگران عرصه اقتصاد کشور […]

اشتراک گذاری
06 بهمن 1401
کد مطلب : 1685
عبدالرضا عالی‌پور بخشدار دلوار: *مردم ساحل نشین خود و  گمرک را  عضو یک خانواده می پندارند که منافع و معیشت و اقتصاد آنها باهم پیوند ناگسستنی و همیشگی دارد.*

به گزارش روابط عمومی بخشداری دلوار عبدالرضا عالی پور طی پیامی روز جهانی گمرک را به همه مدیران ، کارکنان گمرک و تلاشگران عرصه اقتصاد کشور و استان و بخش تبریک گفت . متن پیام ایشان به شرح ذیل است ؛
به نام خدا
۲۶ ژانویه ( ۶ بهمن ماه ) به عنوان “روز جهانی گمرک” (ICD) در تمام کشورهای عضو سازمان جهانی گمرک (WCO) گرامی داشته می شود.
گمرگ به عنوان محوری‌ترین نهاد اجرایی سیاست کشور در حوزه تجارت فرامرزی، مسئولیت مهم اعمال حاکمیت دولت در اجرای مفاد قانون امور گمرکی و ارایه خدمات مطلوب و به‌هنگام به فعالان اقتصادی را توام با به‌کارگیری توصیه‌های سازمان جهانی گمرک، کوانسیون‌ها و بهبود فرآیندهای تشریفات ورود و خروج کالا برعهده دارد که بیانگر نقش مهم آن در اقتصاد کشور است.
بخش دلوار با دارا بودن دو بندر مهم تجاری همواره به عنوان یکی از قطب های مهم تجارت در استان و کشور مطرح بوده که به واسطه آن بخش عظیمی از مبادلات تجاری صورت می پذیرد و از قبل آن نیز به یقین می توان گفت که بیش از ۵۰ درصد مردمان این دیار ارتزاق می‌کنند و امرار معاش می نمایند.
ناگفته پیداست که این مردمان دلیر و سلحشور این دیار ، خود و گمرک را عضو یک خانواده می پندارند چرا که زندگی آنان با دریا و اقتصاد و گمرک گره خورده است و همواره در همه اعصار و دوران ها زمانی را نمی توان یافت که آنان بدون دریا و تجارت و گمرگ زیسته باشند .
در هم تنیدگی معیشت این مردمان و دریا و گمرک، لزوم هماهنگی و برابری حقوق دولت و ملت هم از لحاظ توجه به تولیدات داخلی و اشتغال منبعث از واردات کالا برای هر دو قشر منتفع و متضرر از این واردات را ایجاب می کند که در برنامه ریزی و اجرای سیاست های اقتصادی آنگونه با ظرافت و دقت و صد البته با مشورت با مردم عمل نمود که خدای ناکرده به دلیل دفاع از بخشی ، بخش دیگری با مشکل مواجه نگردد؛ چرا که اگر چنین شود قشر عظیمی از مردمانی که به عنوان مرزبانان همیشگی و واقعی کشور عزیز ایران هستند با مشکل معیشت مواجه خواهند شد و سرمایه هایی که در این سال‌ها در این مسیر هزینه شده است هدر خواهد رفت .
اینجانب در پایان ۲۶ ژانویه مصادف با ۶ بهمن ماه ، روز جهانی گمرک را به کلیه کارکنان و مدیران زحمتکش گمرکات استان بوشهر خصوصا بخش دلوار که در سنگر حفاظت از مرزهای اقتصادی و تجاری بخش ، استان و کشور متعهدانه و دلسوزانه تلاش می کنند، تبریک می گویم و توفیق این عزیزان را در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور از خداوند متعال خواهانم.
امیدوارم با همدلی و همراهی مجموعه گمرکات که همیشه خدمتگزار مردم بوده و هستند بتوانیم شاهد پیشرفت و آبادانی و اشتغال مولد و پایدار در بخش دلوار باشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *