امروز: یکشنبه - ۲۴ تیر - ۱۴۰۳
آخرین اخبار

پیام تبریک بخشدار دلوار بمناسبت روز جهانی گمرک

عبدالرضا عالی‌پور بخشدار دلوار: *اجرای سیاستگذاری اقتصادی دریا محور با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری ، می بایست با هماهنگی و برابری حقوق دولت و ملت و در راستای ایجاد اشتغال پایدار صورت پذیرد.*   به گزارش روابط عمومی بخشداری دلوار عبدالرضا عالی پور طی پیامی روز جهانی گمرک را به همه مدیران ، […]

اشتراک گذاری
07 بهمن 1402
کد مطلب : 4094

عبدالرضا عالی‌پور بخشدار دلوار:
*اجرای سیاستگذاری اقتصادی دریا محور با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری ، می بایست با هماهنگی و برابری حقوق دولت و ملت و در راستای ایجاد اشتغال پایدار صورت پذیرد.*  

به گزارش روابط عمومی بخشداری دلوار عبدالرضا عالی پور طی پیامی روز جهانی گمرک را به همه مدیران ، کارکنان گمرک و  تلاشگران عرصه اقتصاد کشور و استان و بخش تبریک گفت . متن پیام ایشان به شرح ذیل است ؛
به نام خدا
۲۶ ژانویه ( ۶ بهمن ماه ) به عنوان “روز جهانی گمرک” (ICD) در تمام کشورهای عضو سازمان جهانی گمرک (WCO) گرامی داشته می شود.
گمرگات نقش مهمی در حوزه اقتصاد کشور دارند و وظیفه مهم اعمال حاکمیت دولت در اجرای مفاد قانونی امور گمرکی از قبیل ورود و خروج کالا در حوزه تجارت ،و ارایه خدمات مطلوب و به‌هنگام به فعالان اقتصادی را بر عهده دارد .
بخش دلوار با دارا بودن دو بندر مهم تجاری همواره به عنوان یکی از قطب های مهم تجارت در استان و کشور مطرح بوده که علاوه بر انجام مبادلات تجاری گسترده ، اشتغال  بیش از ۵۰ درصد مردمان این دیار را نیز به خود اختصاص داده است .
مردمان دلیر و سلحشور ساحل نشین ، زندگی و کارشان عجین با دریا و اقتصاد و گمرک است و همواره در همه اعصار و دوران ها زمانی را نمی توان یافت که آنان بدون دریا و تجارت و گمرگ زیسته باشند .
توجه ویژه به اقتصاد دریا محور با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و در هم تنیدگی معیشت این مردمان و دریا و گمرک و نیز لزوم هماهنگی و برابری حقوق دولت و ملت هم از لحاظ توجه به تولیدات داخلی و هم اشتغال منبعث از واردات کالا برای مردمان ساحل نشین  ایجاب می کند که در برنامه ریزی و اجرای سیاست های  اقتصادی آنگونه با ظرافت و دقت و صد البته با مشورت با مردم عمل نمود که  به دلیل دفاع از بخشی ، بخش دیگری با مشکل مواجه نگردد؛ چرا که اگر چنین شود قشر عظیمی از مردمانی که به عنوان مرزبانان همیشگی و واقعی کشور عزیز ایران هستند با مشکل معیشت مواجه خواهند شد و سرمایه هایی که در این سال‌ها در این مسیر هزینه شده است هدر خواهد رفت .
اینجانب ۲۶ ژانویه مصادف با ۶ بهمن ماه ، روز جهانی گمرک را به کلیه مدیران و کارکنان زحمتکش گمرکات استان بوشهر خصوصا مدیران گمرک دلوار و بوالخیر در بخش دلوار که در سنگر حفاظت از مرزهای اقتصادی و تجاری بخش ، استان و کشور متعهدانه و دلسوزانه تلاش می کنند، تبریک می گویم و توفیق روز افزون این عزیزان را در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور از خداوند متعال خواهانم.
امیدوارم با همدلی و همراهی مجموعه گمرکات که همیشه خدمتگزار مردم بوده و هستند بتوانیم شاهد پیشرفت و آبادانی و اشتغال مولد و پایدار در بخش دلوار باشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *