امروز: یکشنبه - ۳۱ تیر - ۱۴۰۳
آخرین اخبار

پیام بخشدار دلوار بمناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی

عبدالرضا عالی‌پوربخشدار دلوار: *ورزش و تربیت بدنی باید به عنوان یک فرهنگ عمومی ، خواستگاه و مورد مطالبه همگان قرار گیرد.* به گزارش روابط عمومی بخشداری دلوار عبدالرضا عالی پور بخشدار دلوار طی پیامی هفته تربیت بدنی و روز ورزش را تبریک گفت . متن پیام ایشان بدین شرح است. به نام خدا ورزش به […]

اشتراک گذاری
28 مهر 1402
کد مطلب : 3326
عبدالرضا عالی‌پوربخشدار دلوار: *ورزش و تربیت بدنی باید به عنوان یک فرهنگ عمومی ، خواستگاه و مورد مطالبه همگان قرار گیرد.*

به گزارش روابط عمومی بخشداری دلوار عبدالرضا عالی پور بخشدار دلوار طی پیامی هفته تربیت بدنی و روز ورزش را تبریک گفت . متن پیام ایشان بدین شرح است.

به نام خدا
ورزش به عنوان یک اصل مهم ،  نقشی اساسی و بنیادی در زندگی امروزه هر فردی بلکه تاثیر گذاری بسیاری نیز در زندگی اجتماعی دارد.
ورزش باعث ارتقای سلامت عمومی جامعه و گسترش روحیه و نشاط اجتماعی و در نتیجه سلامتی جسم و روح و باعث تقویت شاخص امید به زندگی در میان جامعه بشری خواهد شد .
دین مبین اسلام هم به عنوان کاملترین دین به جایگاه ورزش و تربیت جسم و روان اهمیت ویژه ای قائل گردیده و هم در قرآن و هم در روایات ائمه اطهار(ع) به این مهم اشاره شده و امام سجاد (ع)  هم در رساله حقوق خود  می‌فرمایند که : “بدن تو بر تو حقی دارد ؛ حق آنست که آن را سالم نیرومند و مقاوم در برابر شداید و سختی‌ها و در کمال نشاط نگهداری ” .
اگر ورزش به عنوان یک فرهنگ عمومی در جامعه ، مورد توجه همگان قرار گیرد یقینا اثرات مطلوب آن هم در زندگی فردی و هم در زندگی اجتماعی ملموس خواهد بود و بعد دنیوی و حتی معنوی اجتماع را ارتقاء خواهد بخشید .
بی شک ورزش بخش دلوار با توجه به ظرفیت ها و سرمایه های  انسانی جوان و مستعد و علاقه مند،  از زمینه های بسیار خوبی برای رشد و تعالی بیشتر برخوردار است و با برنامه ریزی و حمایت های لازم، می توان شاهد حضور پر رنگ و درخشش بیشتر ورزشکاران غیور بخش در عرصه های ملی و بین المللی بود.
اینجانب ضمن تبریک هفته تربیت بدنی و ورزش، از  تلاش های مجدانه همه مدیران ورزشی، دست اندرکاران هیئت ها و باشگاه های ورزشی، قهرمانان ، پیشکسوتان، ورزشکاران، مربیان، داوران، خبرنگاران ورزشی و به طور کلی جامعه بزرگ ورزش کشور ، استان بوشهر ، شهرستان تنگستان به ویژه بخش دلوار که در تأمین و توسعه زیرساخت ها و فعالیت های ورزشی همواره اهتمام ویژه ای دارند کمال تقدیر و تشکر را نموده، از درگاه خداوند متعال، توفیق روزافزون همگان را در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اعتلای ورزش کشور مسئلت دارم.
امید که نوجوانان و جوانان ورزشکار بخش دلوار با استفاده از توانمندی های خود در میادین و عرصه های گوناگون ملی، آسیایی و جهانی و به اهتزاز درآوردن پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران ، بیش از پیش در معرفی ظرفیت های بی نظیر این خطه دلاور خیز ، موفق و مؤید باشند.

عبدالرضا عالی‌پور
بخشدار دلوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *