امروز: دوشنبه - ۰۱ مرداد - ۱۴۰۳
آخرین اخبار
روابط عمومی بخشداری دلوار

نشست عبدالرضا عالی پور بخشدار دلوار با مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر

عبدالرضا عالی‌پور بخشدار دلوار: ارتقاء یافتن نمایندگی بنیاد مسکن بخش دلوار، احداث دیواره های حفاظتی برخی از روستاهای بخش، تخصیص سهمیه قیر رایگان به روستاها، بازنگری طرح هادی روستاها، مشکل ساخت خانه های در حریم روستای چاه‌پهن، عدم استقبال از واگذاری سهم 40 درصدی متقاضیان الحاق به طرح هادی روستاها و نیز عدم صدور سندخانه های به متراژ100 متر اساسی ترین موارد در بخش دلوار است.
اشتراک گذاری
29 فروردین 1401
کد مطلب : 649

به گزارش روابط عمومی بخشداری دلوار همزمان با هفته حساب ۱۰۰ امام  و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و در راستای بررسی مسائل و مشکلات بخش دلوار نشست عبدالرضا عالی پور بخشدار دلوار و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر برگزار گردید.
در این نشست که معاونین مدیرکل و مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان تنگستان نیز حضور داشتند عالی‌پور بخشدار دلوار ضمن تبریک هفته حساب ۱۰۰ امام  و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات  در ماه مبارک رمضان به بخشی از مسائل و مشکلات مرتبط با بخش دلوار از قبیل ارتقاء یافتن نمایندگی بنیاد مسکن بخش دلوار، احداث دیواره های حفاظتی برخی از روستاهای بخش، تخصیص سهمیه قیر رایگان به روستاها، بازنگری طرح هادی روستاها، مشکل ساخت خانه های در حریم روستای چاه‌پهن، عدم استقبال از واگذاری سهم ۴۰ درصدی متقاضیان الحاق به طرح هادی روستاها و نیز عدم صدور سندخانه های به متراژ۱۰۰ متر اشاره نمودند و اظهار امیدواری کردند که با همکاری آن بنیاد موارد مطروحه حل و فصل گردد.


در ادامه این نشست نیز آقای مقدم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن عرض خوش آمد گویی و آرزوی طاعات و عبادات بیان داشتند: که یکی از اهداف مهم بنیاد مسکن رسیدگی به وضعیت روستاها است و افتخار دارد که در ساخت مسکن محرومین هم گام‌های موثری را برداشته است.
ایشان در ادامه و در پاسخ به درخواستهای بخشدار دلوار اظهار داشتند که ؛ یکی از برنامه های این مجموعه ، ارتقاء سطح درجه شعبه تنگستان از سطح ۳ به سطح ۱ می باشد که به تبع آن بخش دلوار نیز ارتقاء خواهد یافت و با توجه به سامانه ای شدن فعالیتهای بنیاد مسکن نیاز حضور مردم به این نهاد به حداقل خواهد رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بیان داشتند: در خصوص واگذاری قیر رایگان با مشارکت ۵۰ درصدی دهیاری ها هیچ گونه محدودیتی نخواهیم داشت و هزینه  پروژه هایی که توسط بنیاد مسکن نیز در روستا ها انجام میگیرد را می توانیم به صورت اقساط بلند مدت دریافت نمائیم.
آقای مقدم در خصوص دیوار حفاظتی روستاهای ساحلی نیز بیان داشتند که مبلغ سه میلیارد و هفتصد میلیون تومان به این امر برای روستاهای ساحلی بخش دلوار اختصاص یافته است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در رابطه با بازنگری طرح هادی روستاها نیز اشاره نمودند که؛ درصورت مشارکت دهیاریها این مهم انجام و تسریع خواهد شد .
ایشان در ادامه اولویت جدید بنیاد مسکن را مقاوم سازی بناهای روستایی بیان داشت و افزود:در این خصوص وام به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان  با بهره پائین نیز به متقاضیان پرداخت خواهد شد.
آقای مقدم در پایان نیز در خصوص واگذاری ۴۰ درصدی زمین های الحاقی به طرح هادی روستاها چنین اظهار داشت که؛  از این مقدار ۶۰ درصد برای طرح هادی روستاها ،۳۰ درصد مسکن محرومین  و ۱۰ درصد نیز برای هزینه های طراحی و تفکیک و نقشه برداری هزینه می گردد.
در پایان این نشست نیز یک جلد کلام الله مجید و لوح تقدیر از طرف بخشدار دلوار به مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر تقدیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *