امروز: دوشنبه - ۰۱ مرداد - ۱۴۰۳
آخرین اخبار

عملیات اجرایی مجتمع تکثیر و نرسری ماهی پرورشی در کلات بخش دلوار آغاز شد

احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر: *رویکرد انقلاب اسلامی یک اقتصاد محلی و ملی مبتنی بر مزیت‌های یک کشور، امنیت غذایی، استقلال اقتصادی است و تمام کشور در این مسیر حرکت و استان بوشهر در این جهت تلاش می‌کند.* عملیات اجرایی مجتمع تکثیر و نرسری ماهی پرورشی در کلات تنگستان با ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ظرفیت […]

اشتراک گذاری
28 اردیبهشت 1402
کد مطلب : 2559
احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر: *رویکرد انقلاب اسلامی یک اقتصاد محلی و ملی مبتنی بر مزیت‌های یک کشور، امنیت غذایی، استقلال اقتصادی است و تمام کشور در این مسیر حرکت و استان بوشهر در این جهت تلاش می‌کند.*

عملیات اجرایی مجتمع تکثیر و نرسری ماهی پرورشی در کلات تنگستان با ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ظرفیت تولید ۵ میلیون قطعه بچه ماهی با حضور استاندار بوشهر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، احمد محمدی‌زاده در آیین آغاز عملیات اجرایی مجتمع تکثیر و نرسری ماهی پرورشی در کلات تنگستان در بخش دلوار با بیان اینکه این طرح‌ها زمینه توسعه و پیشرفت استان را بیش از پیش فراهم می‌کند اظهار داشت: رویکرد انقلاب اسلامی یک اقتصاد محلی و ملی مبتنی بر مزیت‌های یک کشور، امنیت غذایی، استقلال اقتصادی است و تمام کشور در این مسیر حرکت و استان بوشهر در این جهت تلاش می‌کند.

وی پرورش ماهی در قفس و آبزی‌پروری را یکی از مزیت‌های استان بوشهر دانست و بیان کرد: باید در این جهت تمام زنجیره‌های ارزش آن ایجاد کنیم.

استاندار بوشهر اضافه کرد: خوشبختانه زنجیره صنعت پرورش میگو در حال تکمیل شدن است و از مرحله مولد تا تولید بچه میگو در استان فراهم و اکنون این استان تولیدکننده مولد میگو عاری از بیماری است.

محمدی‌زاده  از تولید لارو میگو در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: پس از تولید بچه میگو، در استخرها پرورش داده می‌شود و پس از برداشت، فرآوری و صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه خوراک میگو پرورشی در کارخانه‌های داخلی استان بوشهر تولید می‌شود خاطر نشان کرد: در این صنعت و زنجیره ارزش کمبودهایی وجود دارد که در حال جبران شدن است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه بخشی از خوراک میگو پرورشی استان بوشهر از دیگر استان‌ها وارد می‌شود تصریح کرد: صنعت پرورش ماهی در قفس یک صنعت جدید است که باید زنجیره ارزش آن تکمیل شود.

محمدی‌زاده نخستین زنجیره ماهی پرورشی را تولید بچه ماهی دانست و ادامه داد: نخستین برداشت ماهی پرورشی سی‌باس در قفس در شهرستان تنگستان انجام و محصول آن صادر شد.

استاندار بوشهر با تاکید بر طراحی قفس‌های پرورش ماهی در خلیج فارس با ظرفیت کوچک‌تر گفت: تولید پرورش ماهی در قفس با ظرفیت ۱۰ تا ۱۵ هزار تن طراحی و اجرایی شود چراکه این طرح فرصت اشتغال در روستاهای ساحلی استان بوشهر فراهم می‌کند.

محمدی‌زاده طراحی و ساخت قفس پرورش ماهی ۱۰ تا ۱۵ هزار تنی در استان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: در استان بوشهر ۴۴ روستای ساحلی وجود دارد که قفس یا سایز کوچک می‌تواند زمینه تولید پرورش ماهی در قفس در اعماق ۸ تا ۹ متری دریا را فراهم کند.

وی پرورش ماهی در حوضچه‌های ساحلی را از دیگر ظرفیت‌های استان بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: اجرایی شدن طرح پرورش ماهی در اراضی ساحلی به مساحت ۲۰۰ تا ۳۰۰ هکتار در  دستور کار قرار دارد که این اراضی برای تولید و سرمایه‌گذاری به مردم واگذار می‌شود.

گزارش تصویری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *