امروز: یکشنبه - ۳۱ تیر - ۱۴۰۳
آخرین اخبار

شهید سلیمانی از رهروان راه رییس‌علی دلواری بود+تصاویر

حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر : *رئیسعلی دلواری یک مکتب است و شهید سلیمانی یکی از رهروان راه رئیسعلی دلواری بود و این خیلی مقام بزرگی است .* به گزارش خبر ساحلی دلوار، به رسم هر ساله و بمناسبت سالروز ورود رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه […]

اشتراک گذاری
14 دی 1402
کد مطلب : 3978
حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر :
*رئیسعلی دلواری یک مکتب است و شهید سلیمانی یکی از رهروان راه رئیسعلی دلواری بود و این خیلی مقام بزرگی است .*

به گزارش خبر ساحلی دلوار، به رسم هر ساله و بمناسبت سالروز ورود رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای( مدظله العالی) به بخش و شهر دلوار مردمان این دیار با نماینده ولی فقیه در استان دیدار می‌کنند.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر چهارشنبه در مراسم بیعت مجدد مردم دلوار با ولایت در مصلی جمعه بوشهر، با تبریک ولادت حضرت فاطمه(س) و امام خمینی(ره) و گرامی‌داشت چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: روح ولایتمداری مردم دلوار نه تنها در جنوب بلکه در تاریخ ایران ریشه‌دار و تاریخی است و الگویی برای تمام جهان اسلام است.

وی افزود: ولایت‌مداری مردم دلوار از قبل وجود داشت، اما در قیام رئیسعلی دلواری علیه انگلیس به فتوای فقها این فرهنگ ولایت‌مداری تجلی پیدا کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر بیان کرد: گرامیداشت روز ۱۳ دی روز حضور مقام‌معظم‌رهبری در دلوار همان نمای ولایت‌مداری تاریخی و ریشه‌دار شما هست و در هیچ جای ایران چنین گرامی‌داشت از حضور مقام معظم رهبری در منطقه‌ای نیست.

وی یکی از ویژگی‌های مهم حضرت زهرا(س) را ولایتمداری دانست، ادامه داد: ولایتمداری مردم دلوار یک سیره فاطمی است و اول شهید ولایت‌مداری و جهاد تبیین در اسلام، حضرت زهرا(س) است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه مردم دلوار همانند کل مردم بوشهر امتحان داده و سربلند هستند، خاطرنشان کرد: مردم منطقه دلوار شناسنامه بصیرت، ولایت‌مداری، مجاهدت، استقامت، استکبارستیزی و عظمت دین‌داری و شکست دشمنان و استکبار جهانی هستند.

وی ادامه داد: مردم منطقه تنگستان که در تمامی سختی‌ها و گرفتاری‌های تاریخی خود یک لحظه مکتب اباعبدالحسین(ع) و خط مقاومت در مقابل بیگانگان رها نکردند و هویت دینی و ملی خود از دست ندادند، بلکه خط مقدم مقاومت و بصیرت و اسلام خواهی و حفاظت و صیانت از حریم میهن و حافظ و پاسدار حریم ولایت‌مداری بودند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با اعلام اینکه مردم تنگستان و دلوار در تاریخ اسلام الگو هستند، گفت: اگر بخواهیم براساس مبانی دین و روح حفاظت و حراست از هویت ملی خود براساس مبانی فقه و دین اسلام بر مدار هدایت‌های ولی‌فقیه مثالی بزنیم باید منطقه نورانی تنگستان و دلوار را مثال زد.

وی با تاکید براینکه شهدای دلوار در تمامی ویژگی‌های جغرافیای دین نمود دارند، تصریح کرد: رئیسعلی دلواری اسطوره استکبارستیزی و شهید ابراهیمی نماد شهدای فرهنگی و شهید احمدی جوان نماد شهدای مدافع حرم و بسیاری از شهدا و رزمندگانی که مایه افتخار هستند.

صفایی بوشهری بیان داشت: تنگستان و دلوار بوشهر الگو و اسوه ولایت‌مداری، بصیرت و بیداری و مقاومت و مجاهدت در ایران اسلامی اسلامی است و استان بوشهر بلکه ایران افتخار می‌کند که در جغرافیای خود تنگستان و دلوار دارد.

وی با اشاره به اینکه منطقه تنگستان و دلوار منبع فیاض طلوع انسان‌هایی همچون رئیس‌علی دلواری است که پُرفروغ و بی‌غروب هستند، افزود: از این جلسه نورانی با مقام‌معظم‌رهبری عهد می‌بندیم تا تنگستان، تنگستان است و تا دلوار، دلوار است و این مردم حیات دارند، پای انقلاب و اطاعت از ولی‌فقیه مقام‌معظم‌رهبری و با تمام وجود از حریم ایران در این منطقه دفاع خواهیم کرد.

صفایی بوشهری گفت: نظام دینی و سیاسی و رفتاری و اخلاقی مردم این منطقه نظام فاطمی و حسینی و ولایت‌مداری و مجاهدت است و این را به اثبات رسانده‌اند.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری نسبت به استان بوشهر نگاه خاص و ویژه‌ای دارند و به مردم دلوار بخاطر سابقه دلوار و آن همه بزرگی‌ها نگاه ویژه‌ای دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه هزاران هزار رئیس‌علی دلواری برای حضرت مهدی(عج) داشته باشیم، ابراز کرد: مردم دلوار به تاریخ اسلام نشان داد که یک لحظه رهبر خود را تنها نمی‌گذارند و این درسی است که مردم دلوار به تمام تاریخ داد که مثل رئیس‌علی دلواری با جان از حریم ولایت و رهبریت و امامت باید دفاع کرد.

وی با تاکید براینکه رئیس‌علی دلواری یک مکتب است و شهید سلیمانی یکی از رهروان راه رئیس‌علی دلواری بود و این خیلی مقام بزرگی است، گفت: اگر ما رئیس‌علی را از دست دادیم و شهید شد اما هزاران رئیس‌علی در این کشور مثل شهید سلیمانی و شهید موسوی و دیگر شهدا و سرداران طلوع کردند و این در پرتو انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است.

صفایی بوشهری تاکید کرد: از مسوولین استان و کشور تقاضا دارم بخاطر این بزرگی‌هایی که منطقه تنگستان و دلوار از خود نشان دادند شما هم وظیفه خود نسبت به دلوار تنگستان نشان بدهید و هر خدمتی که به مردم دلوار و تنگستان می‌کنید شایسته و بایسته است و هنوز جا دارد که در پیشرفت جامع این منطقه تلاش کنید.

 

گزارش تصویری:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *