امروز: یکشنبه - ۲۴ تیر - ۱۴۰۳
آخرین اخبار

ابتکار جوانان تنگستان بوشهر در بهره برداری از دریا

احمد محمدی زاده استاندار بوشهر: *پرورش ماهی در قفس یک تجربه موفق در استان بوشهر بوده و بویژه در دو سال اخیر رشد محسوسی در این عرصه داشته ایم.* به گزارش روابط عمومی بخشداری دلوار،استاندار بوشهر،مدیرکل شیلات استان،معاون فرماندار تنگستان ، بخشدار دلوار و دیگر مسئولین از پروژه پرورش ماهی هامور در بندر خورشهاب بازدید […]

اشتراک گذاری
17 دی 1402
کد مطلب : 4004
احمد محمدی زاده استاندار بوشهر: *پرورش ماهی در قفس یک تجربه موفق در استان بوشهر بوده و بویژه در دو سال اخیر رشد محسوسی در این عرصه داشته ایم.*

به گزارش روابط عمومی بخشداری دلوار،استاندار بوشهر،مدیرکل شیلات استان،معاون فرماندار تنگستان ، بخشدار دلوار و دیگر مسئولین از پروژه پرورش ماهی هامور در بندر خورشهاب بازدید نمودند.

وی افزود: همه سواحل ما ظرفیت پرورش ماهی در قفس را دارند و بحمدالله با مشارکت جوانان روستایی شاهد موفقیت خوبی نیز هستیم.

استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: در طرح پرورش ماهی سی‌باس، قفس های ۱۲۵ تنی به بالا استفاده شده و عمق آب بالایی نیز نیاز دارند و در نتیجه میزان سرمایه گذاری برای خرید قفس و تامین غذای ماهی و تامین بچه ماهی بالاتر می رود که برای روستاییان و اقشار ضعیف قابل تامین نیست.

محمدی زاده از اجرای طرح ابتکاری پرورش ماهی در قفس در روستاهای ساحلی استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: شیلات و حوزه اقتصادی استانداری و فرمانداران دنبال الگوی قفس های کوچک تر که در عمق کمتر نیز قابل پرورش باشد بودند که با حرکت ابتکاری جوانان روستاهای ساحلی تنگستان به نتایج خوبی رسیده ایم.

استاندار بوشهر ابراز داشت: با همکاری بنیاد علوی در این زمینه کار شده و در خورشهاب در بخش مرکزی تنگستان، جوانان اقدام‌به ساخت قفس های ابتکاری کردند و بچه ماهی را از دریا صید کردند و در واقع زنجیره ارزش را نیز کامل کردند.

وی اضافه کرد: ماهی بومی هامور که کیفیت بالایی دارد را در این منطقه پرورش دادند و ماهی های چند کیلویی را در قفس ها، تولید کردند که ارزش اقتصادی خوبی دارد.

استاندار بوشهر افزود: امیدوارم با ارائه خدمات و تسهیلات بهتر، این صنعت را در سایر روستاهای ساحلی نیز توسعه دهیم و از کارآفرینان روستایی می خواهیم در این حرکت ابتکاری، مشارکت داشته باشند.

وی یادآور شد: امیدوارم در سایر روستاهای ساحلی نیز این طرح اجرایی و عملیاتی شود.

گزارش تصویری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *