امروز: دوشنبه - ۰۱ مرداد - ۱۴۰۳
آخرین اخبار

برگزاری همایش بانوان فاطمی در بخش دلوار

*همایش بانوان فاطمی بخش دلوار، با حضور خانواده محترم شهدا و بانوان فرهنگی و جهادی در شهر دلوار برگزار شد.* همایش بانوان فاطمی بخش دلوار که با همکاری بخشداری دلوار، قرارگاه جهادی بسیج دانشجویی امام رضا (ع) و نماینده بنیاد علوی شهرستان تنگستان، و ادارات بخش دلوار و با حضور حجت الاسلام و المسلمین ایزدخواه […]

اشتراک گذاری
22 اسفند 1401
کد مطلب : 2140
*همایش بانوان فاطمی بخش دلوار، با حضور خانواده محترم شهدا و بانوان فرهنگی و جهادی در شهر دلوار برگزار شد.*

همایش بانوان فاطمی بخش دلوار که با همکاری بخشداری دلوار، قرارگاه جهادی بسیج دانشجویی امام رضا (ع) و نماینده بنیاد علوی شهرستان تنگستان، و ادارات بخش دلوار و با حضور حجت الاسلام و المسلمین ایزدخواه از مشهد مقدس، فرماندار محترم شهرستان تنگستان، امام جمعه محترم بخش دلوار، بخشدار محترم بخش دلوار، معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری تنگستان و شهردار محترم شهر دلوار برگزار گردید.
این همایش با هدف زمینه سازی برای تربیت فاطمی در نظام تعلیم و تربیت، تبیین و روشنگری در جامعه با الگوبرداری از حضرت فاطمه زهرا (س)، درس آموزی از این بانوی بزرگ در حمایت از ولی زمان، نهادینه کردن فرهنگ مسئولیت پذیری و عدم انفعال جامعه با محوریت اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب برگزار شد.
دکتر عالی پور بخشدار بخش دلوار بیان نمودند: فاطمه زهرا (س) الگوی متعالی بانوان جهان اسلام و جهان بشریت به شمار می رود  و بخش اعظم قداست امروز جهان ، مرهون فضیلت بی بی دو عالم حضرت زهرای اطهر (س) است.

ایشان با اشاره به نقش پررنگ بانوان در عرصه های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی گفت: بانوان با الگوگیری از سیره حضرت علی (ع) و سبک زندگی حضرت زهرا (س) می توانند زمینه رشد و تعالی خود را در جامعه فراهم سازند .

علی جمشیدی مسئول قرارگاه جهادی بسیج دانشجویی امام رضا (ع) و نماینده بنیاد علوی شهرستان تنگستان : حضرت فاطمه زهرا (س) یک شخصیت برجسته الهی دارد، شخصیت سیاسی، مذهبی و اجتماعی حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی بانوان در تمامی عصرها و نسل ها است و الگوپذیری حضرت فاطمه زهرا (س) برای بانوان مصونیت سازی می کند و عالم را از انحرافات اخلاقی رهایی می بخشد.
ایشان همچنین تاکید کردند که با توجه به نقش زنان در جامعه ، بر آن شدیم تا چنین همایشی با حضور حجت الاسلام و المسلمین ایزدخواه و خانواده محترم شهدا در کنار بانوان جهادی و فرهنگی موفق، برگزار کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین ایزدخواه سخنران این همایش  اولین قانون لازمه در زندگی را خوشبختی بین زوجین عنوان کرد و افزود: انسان خوشبخت به کسی گفته می شود که معنای هر حرفی را که می زند و معنای هر کاری را که انجام می دهد بداند، و انسان خوشبخت کسی که شگرد انجام هر کاری را بداند، زندگی یعنی محبت خود را به خدا ثابت کردند.
وی با اشاره به سخن حضرت علی(ع) در رابطه با محبت کردن زوجین به یکدیگر یادآور شد: بر زن و شوهر واجب است بر یکدیگر محبت کنند، مرد سقف زندگی و زن ستون زندگی است.
حجت الاسلام ایزدخواه در ادامه اولین گام موثر در خوشبختی را حضور عشق در زندگی دانست و تصریح کرد: عشق یعنی تمرکز ذهنی و عاطفی با علاقه روی یک موضوع، عشق به زندگی یعنی زن و شوهر یک هدف مشترک با هم داشته باشند.
وی دومین قانون موثر در یک زندگی مشترک موفق را ” پذیرش” عنوان کرد و افزود: پذیرش یعنی باز کردن در قلب همسر به روی یکدیگر، و در گام سوم زندگی پایدار همدلی زوجین  است.
سخنران حاضر در این همایش در ادامه گفت: احترام گذاشتن نیز چهامین مورد موثر در آیین همسر دارری است، احترام یعنی توجه کردن و قدردانی بودن از یکدیگر، احترام بر طرف ساختن نیازها و علاقه ها زوجین است.
وی خاطرنشان کرد: لذت بردن از زندگی پنجمین گام موثر در زندگی زناشویی است، شادی ناشی از علاقمندی به یک چیز را لذت می گویند.
در ادامه این همایش مداح اهلبیت حاج علی احمدنیا نوحه و مرثیه سرایی حماسی در وصف حضرت فاطمه زهرا(س) محفل روحبخش نمودند.
در پایان این همایش از مادران و همسران شهدا، و بانوان موفق فرهنگی، جهادی و حوزوی تجلیل به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *